Deratizace Praha a celá ČR

Deratizace je proces opatření, která vedou k likvidaci nebo omezení výskytu hlodavců. Provádí se ve všech odvětví průmyslu. Zajistíme deratizaci v průmyslových budovách, obytných domech, ale také deratizaci na větším území jako jsou obce, města apod.

V rámci deratizace nabízíme tyto služby:

  • Preventivní deratizace

- preventivní deratizaci provádíme v místech jako: potravinářské provozy, sklepy činžovních domů, kancelářské prostory, sklady, školská a zdravotní zařízení apod.

  • Cílená deratizace

- cílenou deratizaci provádíme při zjištění výskytu škůdců


Hlavní škůdci jsou myš domácí, která v létě žije především venku a se zimou se stěhuje za teplem a potkan, jehož hlavním rezervoárem jsou kanalizační soustavy, z nichž při přemnožení proniká do lidských sídel.


Při menším výskytu je možno k jejich likvidaci použít různé druhy pastí, při masivnějším výskytu je nutné použít požerové nástrahy. Běžně používáme nástrahy, které psům ani kočkám nechutnají.
Při výskytu hlodavců uvnitř objektu je vždy vhodné zajistit možnosti průniku tak, aby se tato situace již neopakovala.


Výskyt hlodavců není dobré podcenit. Způsobují jednak přímé škody okusem a znečištěním, ale přenášejí i různé nemoci. Proto je dobré místa, kde se vyskytovali hlodavci, po jejich vymizení vydezinfikovat.

Deratizace Praha a ČR - kontakt

Deratizace zajišťujeme v lokalitě Praha a celá ČR, máte-li zájem o naše služby, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle +420 723 117 779 nebo e-mailu senko.ddd@seznam.cz.